Czym jest ciastko. W sumie to prosty wyrób cukierniczy ale w rzeczywistości to dużo więcej. Ciastka mogą mieć rózne kształty, smaki i zastosowanie. Chociażby niektóre podaje się jako pyszna przekąska do serwowanej kawy, inne lepiej smakują do herbaty (np. ciastka maślane). Jak wiemy ten wyrób bo tak można go nazwać ma też długą historię. Ciastka znane były już bardzo dawno w chinak już od 14-tego wieku. Zwykle cistko kojarzy nam się z czymś słodkim ale nie zawsze taki jest jego smak, przecież znamy również słone jak choćby krakersy.

ciasto1

Wyroby te mogą być również podawane na talerzu. Smak dobrego ciasta zależy głównie od jego składników oraz doświadczenia wykonującego go cukiernika.

W dzisiejszych czasach coraz rzadziej spotykamy te produkty wykonywane ręcznie, zazwyczaj te kupione w sklepie to produkt czysto przemysłowy.

ciasteczko2

Smakołyki wykonywane recznie przez dobrych cukierników smakują bardzo wytrawnie. Trudno jest jednak zapomnieć smak ciastek wykonywanych w domowym zapleczu przez nasze babcie czy mamy. To już są ciastka domowe i ich zapach i smak budzą zawsze dużo więcej niż tylko smak to również wspomnienia.

 

 

 
 
DIAPOL Catering Dorota Szaor  tel. + 48 793 694 065  biuro@diapol-catering.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Diapol Catering Wrocław.